Yapay Zeka İle İş Görüşmesi

İnsan kaynakları dünyasında yapay zeka artık işe alım süreçlerinde çığır açıyor. OneNewOne’ın ONO ile Yapay Zeka’nın işe alımda kendisi adaylar ile görüntülü mülakat yapması, ses ve duygu analizi gerçekleştirmesi, adaylar ile sanki meslektaş gibi konuşması artık gerçeklik oldu. Bu teknoloji, işe alım sürecinde devrim yaratarak, daha etkin ve objektif kararlar alınmasına imkan tanıyor.

ONO Akıllı Mülakat, pozisyonu analiz ederek, adayların CV’lerini inceleyerek ve pozisyonun gerekliliklerine göre özel sorular sorarak işe alımda önemli bir rol üstleniyor. Ayrıca, adayların cevaplarına göre soruları detaylandırması, adayların gerçek potansiyellerini ortaya çıkararak işverenlere daha sağlam bir değerlendirme sunuyor.

Bu teknoloji aynı zamanda çok dilli bir mülakat deneyimi sunarak küresel iş gücü piyasasında da etkin rol oynuyor. Görüşmenin sonucunu İK’ya raporlayarak adayların güçlü yönlerini ve gelişmesi gereken alanları net bir şekilde ortaya koyuyor.

Mimik okuma teknolojisinin de yakında devreye girmesiyle birlikte, işe alım süreci daha da gelişecek ve adayların duygusal durumları da dikkate alınarak daha sağlam kararlar verilebilecek.

OneNewOne ekibinin ARGE çalışmalarıyla yapay zekanın öğrenme süreci hızlanıyor ve adaylar için de bu süreç daha kolay ve rahat hale geliyor. Gençler özellikle yapay zeka ile rahatlıkla iletişim kurabiliyor ve istedikleri yerden görüşmelerini gerçekleştirebiliyorlar.

ONO Akıllı Mülakat, şu anda İK departmanlarına ön mülakat süreçlerinde destek olurken, firma organizasyonunu, ihtiyaçlarını ve kültürünü hızlı bir şekilde öğrenerek işe alım sürecini daha verimli hale getiriyor. Bu sayede hem işverenler hem de adaylar için daha etkili bir işe alım deneyimi sağlanıyor.

Yapay zeka ile mülakat, iş görüşmelerinde yapay zeka, işe alımda yapay zeka gibi kelimeler artık iş dünyasının vazgeçilmezleri haline gelmiş durumda. İnsan kaynakları yönetimi alanında yapay zeka teknolojilerinin kullanımı giderek yaygınlaşıyor ve bu da işe alım süreçlerinin daha objektif, etkin ve verimli olmasını sağlıyor.

Hemen Başla
ONO sizin için “Akıllı Aday Havuzu” oluşturur, Sınıflandırır, Eşleştirir, “Akıllı Mülakat” ile Kısa Liste’yi önünüze getirir ve yeteneği işe almanız için destek olur.
Firma mısınız
Aradığınız yetenek ile buluşun, geleceği yapay zekâ ile şekillendirin! En doğru yeteneği saniyeler içerisinde sizinle buluşturacak teknoloji ile tanışmak için giriş yapın.
Aday mısınız
Kariyerinizi ONO’lamaya hazır mısınız? Size uygun iş fırsatlarında artık seçilen değil, seçen olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Gizliliğinizi koruyarak ve yapay zekâ kullanarak, iş fırsatlarını size sunuyoruz.